LOCUST 904 sa stal skutočnosťou!

Spoločnosť Way Industries predstavila nasledovníka úspešného modelu 903.

Slovenské predpoklady

Ako asi každý vie, slovenský výrobca Way Industries má u nás vo šmykom riadených nakladačoch výsadné postavenie. Ako silný hráč na slovenskom a českom trhu disponuje prostriedkami a zázemím, aby si mohol dovoliť do sériovej výroby priviesť niečo nové. 

A to sa mu podarilo.

Ako z inej planéty

Hoci stroj vychádza z osvedčenej konštrukcie obľúbeného typu 903, spoločné dizajnové prvky by ste hľadali márne. Málokedy sa vidí, aby dizajn tak sebavedome nasledoval funkciu. V tomto ohľade nesie Locust 904 výraznú českú stopu. WAY Industries a.s. totiž pre vytvorenie novej koncepcie usporiadania hmôt a nového dizajnu oslovilo štúdio popredného českého dizajnéra a dvojnásobného laureáta ocenenie Red Dot Design Award Martina Tvarůžka.

Výhľad vďaka výložníku

Konštruktéri s dizajnérmi kládli osobitný dôraz na výhľad z kabíny ktorý je jedným z kľúčových parametrov stroja. Vďaka novému dizajnu výložníka docielili rozšírenie zorného poľa o 20 cm smerom nadol. Celkovo sa tak viditeľnosť zlepšila o 14%.

Premyslený vývoj

Na tomto obrázku vidíme vývojový medzityp. Je z neho zrejmé, že konštrukcia prebiehala postupne od známeho k novému. Kabína a valeriána medzityp sú už nové, ale tvar výložníka je zatiaľ pôvodné, a rovnako tak ešte nedošlo k prepracovanie rámu a vytvorenie boxov s užívateľsky komfortnými servisnými prístupy po stranách.

Servisný prístup 360°

Finálnej verzie má práve ony boxy, ktoré slúži na uľahčenie pravidelnej údržby. Pravý box ukrýva výsuvný vzduchový filter, batériu s odpojovačom a tankovacie hrdlo palivovej nádrže, zatiaľ čo pod krytom ľavého boxu nájdeme ventilátor prídavného chladenia hydraulického oleja, nádržku kvapaliny do ostrekovačov a otvor pre dolievanie hydraulického oleja.

Kryté nádrže

Ak by ste chceli vedieť, kam sa podeli nádrže na hydraulický olej a palivo, vedzte, že sú teraz zabudované priamo do rámu stroja. Novo vzniknutý priestor pod vyššie spomenutými boxami možno využiť pre umiestnenie protizávažia. Nosnosť nakladača je 900 kg, s prídavným protizávažím 1000 kg.

Inovácie v interiéri

Nakladač prešiel tiež inovácií vo svojom interiéri. V kabíne na mechanikov čaká vedľa novo spracovaných plastových krytov farebný displej a originálne zabudovaná klimatizácie. Celkovú fotografiu interiéru zatiaľ nemáme. 

Galéria LOCUST 904

Pozrite si galériu fotografií pripravovaného modelu LOCUST 904

Článok je prevzatý z BAGRY.CZ